Search:
Yeni Medya Festivali | KATEGORİLER
medya festivali,yenimedya,yeni medya
10377
page-template-default,page,page-id-10377,edgt-core-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,hudson-ver-1.5, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_text_scaledown,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

KATEGORİLER

PODCAST

Tarihi önemli olmasa da yayımlanmış olması şart olan kategori başlığı… Ses dosyasının yayımlandığı linki bize gönderin ve festival bitene kadar o linkte bulunması için tüm mihraklarla savaşın.

MOBİL HABERCİLİK

Bu kategoride katılımcının konuyla ilgili duruşunu ve kendi bakış açısını gösteren; izleyicilere konuyla ilgili, ilginç ve beklenmedik bilgileri iletmesi gerekmektedir. Serbest çalışan bir gazeteci veya güncel haber ve konular üzerine bilgi verici yayınlar yapıyorsanız başvuracağınız haberin linkini bize gönderin.

DUYURU/TANITIM

Bu kategoride katılımcının ürünü, projeyi veya şirketi potansiyel tüketicilere çekici ve güvenilir bir şekilde sunmaları önemlidir. Bunlar arasında tanıtım videoları ve etkinlik videoları, markalaşma ve daha fazlası bulunur. Fragmanları da bu kategori altında sayabilirsiniz. Reklam olur diye korkmayın, 5 dakikayı geçmeyen eserler için linkini bizimle paylaşın.

ARTTIRILMIŞ/SANAL GERÇEKLİK

Ticari ürün, sosyal sorumluluk projesi ya da tamamen keyfe keder yapılmış arttırılmış gerçeklik veya sanal gerçeklik uygulamalarını kapsayan kategori. Tanıtım videosunun olduğu yeri bize gösterin, juriye havale edelim.

3D/ANİMASYON

Hangi amaçla yarattığınızın hiç önemi yok inanın. Kil ya da plastik stop-motion veya beyaztahta… İster çizgi film olsun ister şirketinizin yeni tasarladığı ürün olsun isterse de online eğitim yazılımınız… Videonun bulunduğu linki gönderin yeter.

İNTERNET DİZİSİ

İnternet serisi de diyebilirdik, dizi demeyi tercih ettik. Tabi bu demek değildir ki dram mecburiyeti var. Belli bir düzende ilerleyen, devam niteliği taşıyan video içerikler kabulümüzdür. En fazla 3 bölümü dahil edebilirsiniz. Dizinin videosunu yüklemekle ne siz uğraşın, ne biz uğraşalım. Yayımladığınız platformdaki bölümlerin serilerin linki ile başvurun kâfi.

KISA FİLM

Fragmansa konumuz, filmin yayımlanmış olması ya da çekilmiş olması şart değil. Ortada bir film olmasa da sadece fragman ile başvurabilirsiniz yeter ki fragmanı yayımladığınız mecra online olsun. Yok, ben kısa filmden bahsediyorum diyorsanız o zaman da yine online mecrada yayımlanmış olmasını istiyoruz. Bizde değişen bir şey yok yani. Gönderin linkleri gelsin.

ONLINE DERGİ/ÇİZGİ ROMAN

Çizgi romanın her türlüsünü sevsek de sadece dijital olanları değerlendiriyoruz. Dergiler için de online erişilebilirlik kriterimiz var. Bu söylediklerimize eyvallah diyorsanız linkleri şuraya bırakıverin.

DRONE

Türü farketmeyen, uzunluğuk sınırı olmayan  bu kategorinin tek kriteri, eserin en az %40’ının drone ile çekilen görsellerden oluşması. Sizinkisi de böyleyse buyrun şöyle geçelim.

OYUN

Tür kısıtlaması olmayan, tek kriteri Google Play veya AppStore üzerinden temin edilebilecek oyunları yaratıcılık ve diğer oyunlardan ayırt edici özellik kriteri ile konsept, animasyon, ses, çevre, teknolojik sanat, efekt, kullanıcı arayüzü, oyun mekanizması ve karakterler olarak değerlendiriyoruz. Oyununuzun indirme linkini başvurunuzda belirtmeyi unutmayın.