Search:
Yeni Medya Festivali | Project North Star
medya festivali,yenimedya,yeni medya
52
post-template-default,single,single-post,postid-52,single-format-standard,edgt-core-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,hudson-ver-1.5, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_text_scaledown,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Project North Star

WebTekno’dan Şahin Kılınç’ın kaleme aldığı yazıdan:

Arttırılmış gerçeklik teknolojileri hayatımıza girdiği günden beri bilim kurgu dünyasının geleceğe olan etkisini daha iyi anlıyoruz. Bu konuda çalışan Leap Motion ise Project North Star isminde yeni bir arttırılmış gerçeklik teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bir nevi sanal gerçeklik gözlüğü ile birlikte gelen yeni ürün, kullanıcıların yazılım desteği ile arttırılmış gerçekliğe kavuşmalarını sağlıyor. Sadece ellerini kullanarak objeleri hareket ettirebiliyorlar. 

Project North Star, temel olarak bir tüketici elektroniği ürünü şeklinde tasarlanmadı. Ürün şu anda geliştiricilere özel bir sürüm olarak, 100 dolarlık etiketle satılıyor. Şirket aynı zamanda açık kaynak kodlu bir yazılım yayınlayarak, geliştiricilerin North Star için uygulama üretmelerine imkan sağlıyor.

Gözlük üzerinde 3.5 inçlik boyutuyla bir adet LCD ekran bulunuyor ve görüntüsü, kullanıcının şeffaf bir cam olarak gördüğü yere yansıtılıyor. Leap Morion, gözlüğü görüş açısının mevcut sistemlerden çok daha ileri düzeyde olduğunu söylüyor. 

Haberin orjinali için tıklayın.

3 Comments
Share Post

3 Comments

 • Fiona Heath

  Reply

  This is so nice! I love that you could join such a great cause!

  04/21/2015 at 15:17
  • admin

   Reply

   Beautiful way to end a post.

   04/21/2015 at 15:17
 • Gemma Oliver

  Reply

  I love getting to meet people who read my blog, such an amazing feeling.

  04/21/2015 at 15:18

Post a Comment